listwa zasilająca

Listwa zasilająca- jak ją wybrać?

Nikt z nas obecnie nie wyobraża sobie tego, by w naszym domu mogło zabraknąć gniazdek elektrycznych. To właśnie w nich płynie prąd, a dzięki otworom i wypustkom, jakie się w nich znajdują, możliwe jest podłączenie kabla i zasilenie prądem urządzenia. Do gniazdek podłączamy odkurzacze, komputery i inne gadżety, jednak często okazuje się, że posiadamy ich w naszym domu po prostu zbyt mało, jeśli pod uwagę weźmiemy ilość sprzętów, jakie tego prądu wymagają. W efekcie coraz chętniej interesujemy się zakupem listwy zasilającej. Niemniej jednak nie jest to prosty wybór, gdyż takich listew na naszym rynku obecnie nie brakuje. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas wyboru?

Listwa zasilająca i ilość gniazdek

listwa zasilająca

Listwa zasilająca z tego sklepu to tak naprawdę nic innego jak dodatkowy panel gniazdek elektrycznych, który podłączany jest do gniazdka znajdującego się po prostu w naszej ścianie. Wobec tego ma ona przede wszystkim spełniać idealnie swoją praktyczną rolę. Pierwszym parametrem w jej wypadku jest więc zwrócenie uwagi przede wszystkim na to, iloma dodatkowymi gniazdkami taka listwa dysponuje. Najpopularniejsze i najpowszechniej dostępne listwy zasilające posiadają trzy, dodatkowe gniazdka. Niemniej jednak na rynku spotkamy się również z takimi modelami, które posiadają ich pięć, a nawet i osiem. Wobec tego musimy ten parametr dopasować już do własnych potrzeb.

Listwa zasilająca i jej dodatkowa funkcjonalność

Nowoczesna listwa zasilająca wcale nie musi być tylko i wyłącznie szeregiem dodatkowych gniazdek. Szczególną uwagę warto zwrócić na te modele, które są nam w stanie zaoferować dodatkową funkcjonalność. Mowa tu, chociażby o dodatkowym przycisku odcinającym zasilanie. Tak naprawdę ten niewielki przycisk może nam uratować nasze sprzęty, w momencie kiedy będziemy mieć do czynienia ze zwarciem lub przepięciem napięciowym. Co więcej, dzięki jednemu przyciskowi możemy odciąć dopływ prądu do wszystkich sprzętów, jakie zostały podpięte do listwy, więc z pewnością jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie.