świetlówka LED

Czym cechuje się świetlówka LED?

Okazuje się, że świetlówki LED są jednymi z najczęściej kupowanych produktów tworzonych w technologii LED. Nie zapominajmy o tym, że na rynku znajdziemy wiele propozycji, które spełnią nasze oczekiwania. Można liczyć na świetlówki zasilane jednostronnie i dwustronnie. Przyjrzyjmy się temu, jakie cechy mają te produkty. Co warto wiedzieć o świetlówkach LED? Gdzie znajdziemy ciekawe propozycje? Jakie rozwiązanie wybrać?

Świetlówka LED

Jak zrozumieć różnice pomiędzy świetlówkami zasilanymi jednostronnie a zasilanymi dwustronnie? Trzeba mieć na uwadze to, jakim prądem są zasilane produkty. Większość osób wie doskonale, że świetlówka LED jest zasilana czystym prądem zmiennym, który ma napięcie 230V. Nie stosujemy żadnych elektronicznych układów przetwarzających napięci lub tradycyjnych starterów i dławików.

Pod świetlówkę LED podłączamy czysty prąd zmienny, dlatego łatwiej można domyślać się, czym jest sposób zasilania świetlówki. Warto podkreślić, że w zmiennym prądzie każda nitka ma własną charakterystykę. L to faza podłączona bezpośrednio do źródła napięcia (w elektrowni). N wskazuje neutralny prąd, połączony z punktem neutralnym transformatora. Okazuje się, że właśnie te nitki pozwalają zrozumieć świetlówki LED zasilane dwustronnie i jednostronnie. Jeśli nie wiemy, jakie rozwiązanie wybrać, skorzystajmy z pomocy specjalisty w sklepie. Dzięki temu uzyskamy pewność, że świetlówka LED doskonale spełni nasze oczekiwania. 

Gdzie kupić świetlówki LED?

Gdzie można zakupić świetlówki LED? To pytanie z pewnością nurtuje wielu klientów. Pamiętajmy o tym, że szeroka oferta świetlówek czeka na nas w internetowym sklepie Eldor24. Nie trzeba opuszczać domu, aby znaleźć najciekawsze propozycje. Można liczyć na atrakcyjne ceny i bardzo dobrą jakość produktów. Na szczęście producenci cały czas nas zaskakują nowymi pomysłami, dlatego chętnie wyszukujemy nowinek technologicznych. Świetlówka LED ma szerokie zastosowanie i pozwala na energooszczędność. Ta technologia jest znana na rynku już od kilka lat.