Jak działa doświetlacz?

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem może pochwalić się doświetlacz. Jest to urządzenie, dzięki któremu w pomieszczeniu piwnicznym można uzyskać znacznie więcej światła.

Czym jest doświetlacz?

Jest to też idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na oszczędnościach. Konstrukcja doświetlacza to przede wszystkim korpus oraz ruszt wykonany z ocynkowanej stali. Dzięki gładkiej powierzchni we wnęrzu korpusu duże ilości światła są kierowane do pomieszczenia. Taka powierzchnia sprawia, że bardzo łatwo jest utrzymać czystość. Zanieczyszczenia nie osadzają się tak szybko, a zwykłe środki czystości są całkowicie wystarczające do usunięcia zabrudzeń. Należy mieć na uwadze, że wielkość doświetlacza trzeba wybierać bezpośrednio pod dane pomieszczenie. Im większy doświetlacz, tym przynajmniej w teorii więcej światła. Okno może być zagłębione poniżej góry doświetlacza, a w niektórych przypadkach może nawet wystawać ponad doświetlacz. Warto zwrócić uwagę na fakt, że odległość od dna doświetlacza do krawędzi dolnej powinna oscylować w granicach 13 – 15 cm. Trzeba też koniecznie zadbać o to, żeby szerokość doświetlacza była większa od szerokości okna o co najmniej kilka centymetrów. Obecnie wykorzystuje się głównie nowoczesne doświetlacze okien piwnicznych. Wcześniej jednak stosowano przede wszystkim doświetlacze murowane, które nie były zbytnio funkcjonalne. Jest to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w piwnicznych pomieszczeniach. Warto dodać, że można je spotkać nie tylko w domach prywatnych, ale również w budynkach użyteczności publicznej.

Konstrukcja doświetlacza

Konstrukcja doświetlacza jest zbudowana w ten sposób, żeby można było go łatwo dopasować do każdego rodzaju okna. Do produkcji doświetlaczy używa się przede wszystkim laminatu. Jest to żywica poliestrowa wzmacniana szklanym włóknem, która ma dużą odporność na wahania temperatury oraz negatywne czynniki atmosferyczne. Należy pamiętać, żeby zamawiać produkty jedynie u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku i mogą pochwalić się dobrą opinią. Wtedy można mieć pewność, że wszystkie elementy zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości. Jest to nowoczesny produkt, który pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze. Dobre doświetlenie pomieszczeń piwnicznych jest kluczowe, ponieważ to właśnie w tych miejscach brakuje z reguły światła. Doświetlacze mają przeważnie kształt wypukły, dzięki któremu wytrzymałość konstrukcyjna jest zdecydowanie większa. Oprócz tego można też oczekiwać dosyć dobrego naświetlenia piwnicznych pomieszczeń oraz okien.