plafony

Funkcjonalne plafony i ich zalety

Plafony to ciekawe oświetlenie, jakie sprawdzi się w wielu wnętrzach. Podczas zakupu postawmy na dobrą jakość i atrakcyjną cenę. Szeroki wybór sprawia, ze każdy z nas znajdzie taką lampę, jaka spełni jego oczekiwania. Jakie zalety mają plafony? Czym się odznaczają? Dlaczego warto na nie postawić?

Zalety plafonów

Warto podkreślić, że plafon przylega blisko do sufitu, dlatego nie zajmuje wiele miejsca. Ma za zadanie nadać wnętrzu estetyki i nie przytłaczać pomieszczeń. Główną zaletą jest fakt, że doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu, łatwo się do niego dopasowując. Ma to związek z różnorodnością lamp pod względem wzornictwa, kolorystyki i kształtów. Spotykane są plafony kwadratowe, okrągłe, z płaską lub półokrągłą kopułą, a nawet z efektem trójwymiarowości. 

Estetyka i nowoczesność plafonów

Okazuje się, że plafony Maco Design podzielić można na klasyczne, jak i te o futurystycznym designie. Ta druga opcja doskonale podkreśla wnętrza nowoczesne, gdzie nie boimy się sięgać po oryginalne rozwiązania. Znajdziemy na rynku lampy o nieregularnych kształtach i asymetrycznym kątem nachylenia wobec siebie. Klasyczne modele cechują się natomiast masywną budową i rozbudowanym wzornictwem. Modne jest stosowanie w tym wypadku rzymskiego stylu. Dodatkowe zdobienia są ciekawym dodatkiem, jaki przyciąga uwagę. 

Kolejnym plusem plafonów jest fakt, że dają one rozproszone światło. To pozwala łagodnie oświetlać pomieszczenie, nie tworząc głębokich cieni. Nowoczesne lampy cieszą się bardzo dużym uznaniem na rynku z tego względu, że zachwycają unikalnością i dobrą jakością. Ciekawe opcje oferują sklepy internetowe z oświetleniem.