świetlówki liniowe

Co wyróżnia świetlówki?

Świetlówki są powszechnie używane. Widzimy je w tak wielu miejscach, że właściwie pomału przestajemy na nie zwracać uwagę. Warto jednak poświęcić chwilkę i zastanowić się, dlaczego są tak popularne. Co je wyróżnia? Dlaczego używa się właśnie ich?

Dają dużo światła

Specjalna konstrukcja sprawia, że świetlówki liniowe dają dużo rozproszonego światła. Nie jest ono punktowe tak, jak w przypadku zwykłych żarówek, ale rozlewa się po pomieszczeniu. Dzięki temu świetlówki są w stanie dostarczyć światła do większej powierzchni niż żarówka o porównywalnej mocy.

świetlówki liniowe
świetlówki

Trochę chłodu

Wprawdzie świetlówki można kupić o różnej temperaturze barwowej, to najbardziej popularne są te w chłodnym odcieniu bieli. Przypomina on tradycyjne i prawie już nieużywane jarzeniówki. Odcień ten jest oznakowany jako temperatura barwowa powyżej 6000 K. Jest ona dość nieprzyjemna, ale utrudnia rozpraszanie się i zasypianie. Tym samym sprzyja pracy umysłowej. Doskonale też doświetla obszar roboczy, więc praca w jej świetle nie męczy oczu.

Są ekonomiczne

Za sukcesem świetlówek liniowych stoi również to, że są traktowane jako ekonomiczne rozwiązanie. Właśnie dlatego chętnie jest instalowane w przedsiębiorstwach, szkołach, szpitalach, ośrodkach zdrowia, galeriach handlowych itd. To rozwiązanie, które daje zadowalające efekty przy zachowaniu rozsądnych kosztów związanych z użytkowaniem lamp. Przy okazji świetlówek nie trzeba też zbyt często wymieniać.