żarówki ledowe

Gdzie najlepiej spisuje się oświetlenie led?

Źródła światła led można znaleźć w wielu miejscach. Są przyjazne środowisku i pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że są one popularne. Gdzie najlepiej się spisują?

W łazienkach

żarówki ledowe

Oświetlenie ledowe charakteryzuje się tym, że daje bardzo intensywne światło w porównaniu z żarówkami tradycyjnymi o tej samej mocy. Dzięki temu bardzo dobrze spisują się w tych pomieszczeniach, w których ważna jest dobra widoczność i możliwość zauważania detali. Właśnie dlatego oświetlenie led doskonale sprawdza się w łazienkach oraz w innych miejscach, w których przygotowuje się make-up. Dobre światło jest w tej sytuacji niezastąpione.

Przy biurkach

Skoro oświetlenie ledowe jest intensywne, to doskonale sprawdza się też przy biurkach, stołach kreślarskich i innych miejscach przeznaczonych do pracy. Dobrze dobrane światło powinno doskonale doświetlać powierzchnię roboczą, ale nie powinno też męczyć oczu. Powinno ono stymulować do pracy. Właśnie dlatego w takich miejscach dobrze jest postawić na źródła światła led w odcieniu zimnej bieli. Oznaczenie koloru światła znajduje się na każdej żarówce ledowej, więc bez trudu można je rozpoznać. W razie wątpliwości można też poprosić obsługę sklepu o pomoc w doborze właściwej barwy światła led. Upraszczając, można powiedzieć, że barwa zimna ma temperaturę barwową powyżej 6000 K. Na większości opakowań ten skrót jest jednak rozwinięty, by nie było wątpliwości.