startery

Startery do świetlówek – ważny element decydujący o ich pracy

Oświetlenie wykonywane z użyciem świetlówek nadal cieszy się sporą popularnością i dość często możemy się z nim spotkać szczególnie w dużych przestrzeniach takich jak hale produkcyjne. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że startery do świetlówek także mają swoje istotne znaczenie i są takim elementem, który nadal jest potrzebny. Pojawiają się takie miejsca, w których startery mechaniczne zastępuje się rozwiązaniami elektronicznymi, jednak nadal te w najbardziej popularnej są wykorzystywane.

Starter – dostarcza prąd po uruchomieniu

Większość osób zdaje sobie pewnie sprawę z tego, że starter do świetlówki to element, który ma charakter zapłonowy. Funkcjonowanie staterów odpowiada za przepływ prądu zaraz po tym jak układ zostaje uruchomiony. Dzięki temu prąd przekazywany jest dalej a świetlówka zaczyna gwarantować światło. Stater pracuje więc krótko, jednak bez niego uruchomienie świetlówki nie jest możliwe więc tak naprawdę jest to istotny element całego układu. Koszty są nieduże, dlatego warto oczywiście mieć takie startery w zapasie, gdy okaże się, że coś nie będzie funkcjonowało jak należy.

Startery od producentów świetlówek

Zdecydowana większość firm, które oferują świetlówki w ofercie mają także do nich startery i wydaje się, że tam zakup będzie najlepszą opcją. Jednym z takich sklepów jest Hurtownia Światła. Warto zapoznać się z ofertą hurtowni elektrycznych, gdzie można liczyć na szeroką bazę dostępnych produktów, tak by również jeśli chodzi o osprzęt do świetlówek można było znaleźć potrzebne akcesoria, w tym drobne, ale istotne dla pracy układu startery.