Lampy zewnętrzne – które parametry sprawdzić w sklepie?

Lampy zewnętrzne są integralnym elementem każdego domowego krajobrazu lub projektu zewnętrznego. Rzucają światło w określonym obszarze oraz kierunku, dlatego kluczowe jest ich odpowiednie ustawienie i dobór w trakcie zakupu. Jak je wybrać?

Lampy zewnętrzne w różnych odsłonach

lampy zewnętrzne aggerLampy zewnętrzne oferują różne funkcje, takie jak akcentowanie elementów architektonicznych, podkreślając konkretną roślinę lub cechę ogrodu. Mogą też służyć za oświetlenie podjazdu – dla bezpieczeństwa. Modele są dostępne w różnych wzorach, kształtach i rozmiarach. Są wykorzystywane w szeregu zastosowań oświetleniowych.

Produkty tego typu są dostępne w szerokiej gamie materiałów, w tym metalu, tworzywa sztucznego i włókna szklanego. Mogą być montowane na ścianie lub mogą być wolnostojące. Bywają używane do akcentowania chodnika, ścieżki lub innego przejścia. Kupić można je w różnych opcjach światła, koloru i mocy.

Bez różnicy czego dokładnie szukamy, warto jest sprawdzić ofertę Hurtowni Światła, ponieważ mamy pewność, że znajdziemy tam lampy zewnętrzne których potrzebujemy.

Jakie parametry przeglądać w trakcie zakupów?

Dla lamp zewnętrznych najważniejszymi parametrami są jasność, kierunek rzucanego światła i pobór mocy. Jeśli lampa ma programowalny wyłącznik czasowy, może oszczędzać energię.

Dzisiejsze lampy LED charakteryzują się miękkim białym światłem, które jest podobne do naturalnego światła dziennego i jest idealne do oświetlania dużych powierzchni. Są one bezpieczne, trwałe, energooszczędne i mają długą żywotność.

Jeśli chodzi o kształty lamp, okrągłe i kwadratowe są najbardziej rozpowszechnione. Lampy ścienne i podłogowe są trudniejsze w montażu niż lampy stołowe.

Lampy stosowane na zewnątrz muszą być odporne na warunki atmosferyczne i wilgoć. Uszczelnione lampy o stopniu ochrony IP67 są odpowiednie do wilgotnych środowisk. Korpus lampy można pomalować, aby pasował do wystroju domu.