Jak wybrać lampę podłogową?

Lampy stojące podłogowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Bez problemu wkomponują się w takie wnętrze jak salon, sypialnia lub gabinet. Spełniają funkcję praktyczną doświetlając pomieszczenie, przy czym odpowiednio dobrane mogą stanowić element dekoracyjny. Podpowiadamy jak wybrać lampę podłogową. 

Na co zwrócić uwagę wybierając lampę podłogową?

Lampa stojąca podłogowa (dostępna na elampy.pl) ma za zadanie dostarczać dodatkowe światło, a nie oświetlać całe pomieszczenie. Jej kształt, forma i kolor powinny zostać dobrane do wystroju wnętrza. Dzięki użyciu lampy stojącej można w zależności od potrzeb powiększyć lub pomniejszyć oświetlaną przestrzeń. Jeżeli zależy nam na oszczędności energii, warto sprawdzić jakie żarówki można wykorzystać w danym modelu. Osoby, które cenią sobie uniwersalność lamp podłogowych powinni zwrócić uwagę na modele z dodatkowymi funkcjami, jak np. ruchome ramie lub możliwość ściemniania. Przy zakupie warto też sprawdzić jak solidna jest podstawa danego modelu, szczególnie gdy istnieje ryzyko jej przewrócenia przez dzieci lub zwięrzeta.

Jak dopasować lampę stojącą do wnętrza?

Lampe podłogową powinno ustawiać się świadomie w konkretnym miejscu. Czytelnikom i wielbicielom kina zaleca się ulokowanie lampy koło kanapy, fotela lub kącika bibliotecznego. W tej sytuacji warto postawić na model z możliwością regulacji ramienia. We wnętrzach urządzonych w klasycznym stylu najlepiej sprawdzi się lampa stojąca podłogowa z tradycyjnym, materiałowym abażurem i żłobieniami. W nowoczesnych pomieszczeniach warto postawić na modele charakteryzujące się niecodziennymi kształtami, pasujące do danego wystroju.