lampka do pokoju dziecięcego

Co wziąć pod uwagę wybierając lampę do pokoju dziecięcego?

Nie należy lekceważyć znaczenia odpowiedniego oświetlenia w pokoju dziecięcym. Dzieci spędzają dużo czasu w swoich pokojach, a czynności takie jak rysowanie czy odrabianie lekcji wymagają odpowiedniego oświetlenia. Bezpieczeństwo jest ważnym aspektem przy wyborze odpowiedniej lampki do pokoju dziecięcego

Na co zwrócić uwagę kupując lampkę do pokoju dziecięcego?

Przy wyborze lampki do pokoju dziecięcego trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, liczbę okien, ich lokalizację, a także kolorystykę ścian, mebli i dywanu. Pokój dziecięcy to znacznie więcej niż tylko sypialnia, ponieważ służy również jako pokój zabaw i miejsce do odrabiania prac domowych. Pojedyncza lampka do pokoju dziecięcego to stanowczo za mało. 

Oto kilka rodzajów lampek, które warto wziąć pod uwagę przy dekorowaniu pokoju dziecka:

  • lampa sufitowa dająca światło rozproszone
  • lampka na biurko
  • lampki stołowe
  • kinkiety ścienne
  • lampki nocne 
  • lampy stojące

Funkcje lampki do pokoju dziecięcego

Lampka na biurko

Dekorując pokój dla dziecka w wieku szkolnym, zwróć uwagę na oświetlenie biurka. Zalecana jasność do czytania to 500 lx. Najlepszym wyborem są lampy biurkowe, które można przesuwać po stole i które mają regulowaną jasność i jasność. Idealna lampka powinna mieć elastyczne ramię, aby dziecko mogło w razie potrzeby zmieniać kąt świecenia. Umieść lampę po lewej stronie biurka, jeśli dziecko jest praworęczne, a po prawej stronie, jeśli dziecko jest leworęczne, aby uniknąć rzucania cieni na miejsce pracy.

lampka do pokoju dziecięcego
https://mlamp.pl/pl/menu/lampy-do-pokoju-dzieciecego-270

Lampka nocna

W pobliżu łóżka powinna znajdować się mała lampka nocna. Małe dziecko potrzebuje delikatnego światła wtedy, gdy zasypia. Światła lampki nocnej można używać, gdy trzeba zmienić pieluchę. Jaśniejsze światło to dobra opcja dla starszych dzieci, które chcą czytać przed snem. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie lampki orientacyjnej w pobliżu łóżka. Jest ona wyposażona w czujnik ruchu, który automatycznie włącza i wyłącza światło. 

Zabawne lampki do pokoju dziecięcego

W pokoju dziecięcym jest miejsce na fantazyjne kształty i piękne kolory, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają do zabawy. Zabawna lampka do pokoju dziecięcego wprowadzi odpowiedni nastrój i sprawi, by pokój dziewczynek lub pokój chłopców był bardziej osobisty i przytulny.

Nie zaleca się stosowania lampy stojącej do pokoju dziecięcego w pokojach, gdzie są małe dzieci, ze względu na możliwość ich przewrócenia podczas zabaw. Z tego samego powodu nie są wskazane lampy stołowe z długimi przewodami.