żyrandolw

Żyrandole do pokoju – czy warto?

Żyrandole są stylowym elementem salonów i dużych pokoi od setek lat. Dobre oświetlenie w eleganckim stylu to bez wątpienia ważna kwestia w aranżacji domu. Kiedyś stawiano na świeczki, w dzisiejszych czasach dominują lampy LED. Żyrandole do pokoju kojarzą się z klasycznym wystrojem. Czy jednak da się znaleźć dla niego miejsce w nowoczesnym salonie?

Dlaczego żyrandole LED

Typów żyrandoli jest mnóstwo. Lampy mogą przybierać bardziej efektowne i gigantyczne kształty, tworząc przyciągający oko luksusowy design. Mogą być skromne i swoim światłem dopełniać strukturę pomieszczenia. Zarówno rodzaj, jak i kolorystykę lamp należy dopasować do wystroju salonu. Żyrandole do pokoju LED mają dużą zaletę: są oszczędnym, a jednocześnie mocnym źródłem światła. Wysokie sufity nie są problemem, podobnie duża ilość przestrzeni. Jako że żyrandol będzie w miejscu reprezentatywnym, w miejscu gdzie zapraszamy gości, należy zadbać o jego dobrą jakość.

żyrandolw

O czym pamiętać przeglądając żyrandole do pokoju?

  • Nie przesadzać z awangardą – wiele żyrandoli oferuje bardzo nietypowe podejście do tematu. Interesujące wzornictwo, abstrakcyjne kształty lub też kolorowe lampy. Jeżeli nie posiadamy salonu w równie „szalonym” stylu nie należy dokonywać zakupu awangardowych żyrandoli. Powinien on pasować do wystroju wnętrza, pozostawiając harmonię.
  • Funkcjonalność – niezależnie od wyglądu, głównym zadaniem żyrandola jest poprawne oświetlenie pomieszczenia. W mniejszych salonach zazwyczaj wystarczy jedno źródło światła. Jednak w przypadku większych pomieszczeń trzeba zaopatrzyć się w dodatkowe lampy LED lub inne źródła światła.
  • Nie oszczędzać – słabej jakości lampy LED długo nie posłużą. Podobnie sam żyrandol wykonany z taniego i słabego materiału. Żyrandole do pokoju nie są przesadnie drogim wydatkiem, a dobrej jakości lampy starczą na wiele lat.

Żyrandol do salonu to ważny element wystroju wielu domów. Jeżeli potrzeba oświetlić duże pomieszczenie dla gości, żyrandol będzie ponadczasowym strzałem w dziesiątkę