Żarówki i ich różne trzonki – jaką żarówkę wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje żarówek. Różnią się między innymi rodzajem trzonka. Wybierając żarówkę ważne jest, aby szczególną uwagę zwrócić właśnie na rodzaj trzonka. W innym wypadku żarówka pasować nie będzie do posiadanej lampy.

Żarówki z gwintem E27

Jednym z najpopularniejszych gwintów jest gwint E27. Jest to duży, normalny, tradycyjny trzonek. Śmiało można powiedzieć, iż jest to gwint uniwersalny i żarówki z gwintem E27 obecne są w niemal każdym domu. Stosowany jest zarówno w żarówkach tradycyjnych, jak i w żarówkach reflektorowych LED.

Żarówki z gwintem E14 i ich zastosowanie

Innym rodzajem trzonka jest trzonek E14. Jest mały i kinkietowy. Najczęściej wyposażone są w ten rodzaj trzonka są lampy i żarówki reflektorowe LED. Głównie stosowany jest do oświetlenia nocnego i dekoracyjnego. Mowa tu o lampach stołowych, kinkietach czy żyrandolach.

Żarówki z trzonkiem G9

Warto jeszcze wspomnieć o żarówkach z trzonkiem G9. Charakteryzuje się on skręconymi drutowymi bądź blaszkowymi nóżkami. Żarówki z trzonkiem G9 coraz bardziej zyskują na popularności. Wykorzystywane są przede wszystkim do oświetlenia punktowego i dekoracyjnego. Głównie stosowany jest w kinkietach oraz nowoczesnych żyrandolach.

Jak zatem widać, na rynku dostępne są żarówki o różnych gwintach i trzonkach. Każda z nich ma swoje zadanie i wykorzystywana jest do innego celu. Wybierając żarówki reflektorowe LED koniecznie uwagę zwrócić trzeba na oznaczenie trzonka. Dzięki temu będzie się miało pewność, że zakupiona żarówka na pewno będzie pasować.

Więcej porad odnośnie żarówek reflektowych można znaleźć w linku https://hurtownia-swiatla.pl/zarowki-reflektorowe-led.