Wodoszczelne oraz bardzo odporne taśmy ledowe

Od pewnego czasu taśmy ledowe cieszą się ogromną popularnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów zainteresowanych zakupem poszczególni producenci oferują szeroką gamę tych produktów. W sprzedaży znajdują się taśmy przeznaczone zarówno do użytku wewnętrznego, jak zewnętrznego.

Taśma ledowa zewnętrzna – zastosowanie

Dziś specjalistyczne paski LED można coraz częściej spotkać nie tylko w wielu kuchniach, jadalniach, łazienkach czy salonach, lecz także na zewnątrz poszczególnych budynków.

Ledowe taśmy przeznaczone do użytku zewnętrznego charakteryzują się tym, że ze są szczelnie pokryte silikonową powłoką. Dzięki temu są one dostatecznie odporne na wnikanie pyłu oraz kurzu. Ponadto są odporne na wilgoć oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, w postaci deszczu lub śniegu.

Dziś w wielu sklepach dostępne są pasek LED z klasą szczelności wynoszącą minimum IP65, które doskonale sprawdzają się również w tych pomieszczeniach, w których jest wilgoć. Można je zatem montować we wszystkich łazienkach oraz kuchniach.

Do użytku zewnętrznego doskonale nadaje się profil aluminiowy LED z kompletem niezbędnych akcesoriów. Posiada on podwyższoną klasę szczelności. Dzięki posiadaniu dobrze zabezpieczonego klosza można go stosować w trudnych warunkach. Istotną zaleta taśmy LED w profilu jest to, że posiada ona bardzo dużą wytrzymałość i potrafi służyć niezawodnie przez bardzo długi czas.

Wodoszczelna taśma LED a oświetlenie fontann i basenów

Na rynku dostępne są taśmy LED o oznaczeniu IP68, które są ukryte w przezroczystym, silikonowym etui. Oprawa ta jest wystarczająco gruba do tego, aby oświetlenie pracowało bezawaryjnie podczas stałego zanurzenia w wodzie.

Obecnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się ledowe
taśmy wodoszczelne świecące wyrazistym, białym światłem. Bardzo często są one montowane wewnątrz fontann, basenów oraz poszczególnych kabin prysznicowych.