lampy z filcu

Stojąca lub wisząca lampa z filcu

Filc jest niemal najstarszym wyrobem włókienniczym, jaki został przez ludzi i dla ludzi wytworzony. Jest to materiał znaleziony zarówno w zamierzchłych czasach w Turcji, jak i na Syberii. Popularność jego była bardzo duża i praktycznie materiał ten znany jest do dzisiaj. Jego największą zaletą jest fakt, że jest on przyjazny środowiskowi naturalnemu i ekologiczny, bowiem wytwarzany jest z przetworzonych butelek plastikowych.

Modne i ekologiczne lampy filcowe

Filc jako materiał bardzo dekoracyjny idealnie sprawdza się jako tworzywo, z którego można wykonać lampy. Lampa filcowa może być bardzo fajnym elementem każdego wnętrza, ale w dodatku może być także elementem bardzo eleganckim. Kupując lampę z filcu, wybrać można:

  • lampę wiszącą,
  • stojącą,
  • kinkiet,
  • dekoracyjną lampę dla dziecka, na przykład w kształcie liska.

Lampy z filcu są modne i ostatnio bardzo popularne. Z oferty rynkowej można zawsze wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Ciekawy i oryginalny design lamp z filcu

Zastosowanie lamp filcowych w danym wnętrzu pomoże stworzyć ciekawy jego design. Oryginalne wzory sprawiają, że każda lampa z filcu w pastelowym, białym lub szarym kolorze przekazując światło stworzy bardzo ciepły i przytulny nastrój. Gładka powierzchnia filcu idealnie odbija światło z wmontowanej żarówki. Decydując się na lampę z filcu można wnętrze i ciekawie zaaranżować i równocześnie przysłużyć się ekologii. Niektóre formy lamp wiszących, dzięki wszytym zamkom do klosza, można zmieniać, przez co lampa filcowa może mieć dwa wory w jednym.