Rodzaje oświetlenia warsztatowego

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się oświetlenie warsztatowe LED. Drobne rzeczy mogą mieć naprawdę duże znaczenie, jeżeli chodzi o wygodę oraz ergonomię oświetlenia warsztatowego.

Czym jest oświetlenie warsztatowe?


Oświetlenie warsztatowe LED powinno przede wszystkim doskonale oświetlać przestrzeń pracy. Jednak nie jest to takie oczywiste, jeżeli chodzi o pracę w warsztacie. Należy sobie uświadomić, że oświetlenie wnęki koła oraz stołu roboczego to zupełnie dwie inne kwestie. Natężenie oświetlenia powinno być adekwatne do warunków pracy. Czasami jednak potrzebne jest oświetlenie dodatkowe. Jest to szczególnie istotne przy pracy w trudno dostępnych miejscach lub pracach precyzyjnych.

Źródło światła


Źródło światła to bez wątpienia najważniejsza cecha, na którą trzeba zwrócić uwagę. Warto pamiętać, że ma ona bezpośredni wpływ na strumień świetlny. Dawniej wykorzystywane żarówki z włóknem wolframowym, jednak dosyć szybko wyszły one z użytku. W dzisiejszych czasach wykorzystuje się głównie lampy wyprodukowane w technologii LED. Cechują się one nie tylko niską awaryjnością, ale również bardzo wysoką wydajnością, dlatego znalazły szerokie zastosowanie w przemyśle. Na rynku zaczęły pojawiać się także diody, które gwarantują bardzo wysoką jakość. Dzięki temu można uzyskać zdecydowanie mocniejszy strumień świetlny od wspomnianych wcześniej rozwiązań technologicznych. Obecnie wykorzystywane lampy warsztatowe mają przedział 200-500 lm. Warte uwagi są również ręczne lampy warsztatowe w kompaktowych rozmiarach. Znacząco przewyższają one modele dostępne w sklepach stacjonarnych. https://eldor24.pl/oprawy-warsztatowe/