plafon dziecięcy

Plafon dziecięcy — świetny sposób na urozmaicenie dziecięcego pokoju

Plafon dziecięcy – świetny sposób na urozmaicenie dziecięcego pokoju

Dziecięcy pokój powinien spełniać pewne kryteria, aby dziecko dobrze się w nim czuło, z pewnością musi to być ciekawe miejsce. Odpowiednia aranżacja oraz ustawienie zabawek, figurek, obrazków i zabawek będzie temu służyło, natomiast istnieje jeszcze jeden sposób – są to plafony dla dzieci. 

Plafon dziecięcy w pokoju niemowlaka

Rozmieszczając lampy w pokoju niemowlaka rodzice muszą pamiętać przede wszystkim o tym, aby światło nie raziło dziecka w oczy. Wszyscy rodzice z pewnością wiedzą, że dziecko większość czasu w łóżeczku spędza na plecach, więc żarówki świecące z sufitu mogą rozpraszać nasze dziecko i utrudniać sen. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku plafony dla dzieci, które zatrzymując światło jednocześnie stanowią ciekawą ozdobę. 

Montując w pokoju dziecka plafon na żarówkę sufitową unikami narażania wrażliwych dziecięcych oczu na nieprzyjemne światło, pozostawiając przy tym pokój na tyle doświetlony, że rodzic może spokojnie wypełniać swoje obowiązki. 

Oświetlenie do pokoju starszego dziecka

Gdy dziecko dorośnie i nie będzie już tak przewrażliwione na silne światło możemy zrezygnować z plafonów sufitowych i zdecydować się na wszelkiego rodzaju ciekawe ozdobne lampy.

Pokój dziecięcy powinien być ładnie wystrojony — inaczej dla chłopca, inaczej dla dziewczynki, a z czasem dojdą jeszcze zainteresowania oraz ulubione bajki. Plafon dziecięcy w ulubione wzory lub postacie z bajek z pewnością świetnie wpisze się w dziecięcy wystrój, a dodatkowo zapewni przyjemne oświetlenie wnętrza umożliwiające zabawę i odrabianie lekcji.