lampa sufitowa

Jaką lampę sufitową wybrać?

Trudno wyobrazić sobie komfortowe użytkowanie pomieszczeń bez odpowiedniego oświetlenia. Dlatego wybór konkretnego modelu lampy jest tak bardzo ważny. Aby w odpowiedni sposób wkomponować ten element do pomieszczenia, należy wziąć zarówno pod uwagę jego ogólny wystrój, jak również powierzchnię. Dlaczego metraż odgrywa rolę istotną? Ponieważ to on decyduje, jakich rozmiarów lampa pozwoli na wygodne doświetlenie całego pomieszczenia.

Oświetlenie centralne w salonie

Coraz częściej salony charakteryzują się przede wszystkim stosunkowo dużą powierzchnią w porównaniu do pozostałych pomieszczeń. Wynika to z faktu, że jest to pokój, w którym dużo się dzieje. Stanowi niejako serce każdego domu i mieszkania. Tutaj przyjmuje się gości, jak też po prostu spędza czas z rodzinną. Dlatego lampa sufitowa, którą umieszcza się w centralnym miejscu sufitu pełni funkcję oświetlenia centralnego. Dlatego tak ważne jest, aby dodatkowo dała źródło światła rozproszonego. To pozwala na równomierne oświetlenie całego pomieszczenia. Doskonale sprawdzają się lampy kilkuramienne, które dodatkowo umożliwiają regulacje kierunku padania światła. Więcej dowiesz się na Elampy.pl

lampa sufitowa

Dwie lampy w salonie

Coraz częściej w salonie spotyka się również przestrzeń jadalnianą. Wynika to przede wszystkim z układu architektonicznego. Oznacza to, że iż przy sporym metrażu salonu, jedno źródło światła jest niewystarczające. Dlatego wykorzystuje się także drugą lampę sufitową, najczęściej o nieco mniejszym rozmiarze, która zostaje umiejscowiona bezpośrednio nad miejscem przeznaczonym na przestrzeń jadalnianą. To w dużej mierze stwarza komfortowe warunki do spożywania posiłków, szczególnie w porze wieczorowej, gdy naturalne światło jest niewystarczające do tego, by oświetlić przestrzeń wewnątrz pomieszczenia. Wybór dodatkowej, mniejszej lampy wpływa także na koszt zużycia energii elektrycznej.