lampy wiszące

Jak wybrać lampy wiszące?

Lampy wiszące to niezwykle popularny rodzaj oświetlenia, który dominuje w wielu miejscach. Okazuje się, że dobranie takiej lampy nie jest łatwym zadaniem. Na rynku znajdziemy bowiem sporo ciekawych rozwiązań, które warto dopasować do swojego gustu i aranżacji wnętrza. Jak dobrać lampę wiszącą? Na jaki model postawić? Czym się kierować podczas zakupu?

Lampy wiszące

Wisząca lampa w pokoju lub w kuchni ma za zadanie rozświetlić wnętrze, jak również wyeksponować kolor pomieszczenia. Ponadto, plusem jest podkreślenie elementów znajdujących się we wnętrzu i ukazanie jego stylu. Co ciekawe, odpowiednio dobrana lampa może stanowić gustowne dopełnienie projektu pomieszczenia, bez względu na to, czy dobierzemy lampę z kloszem, czy też wiszącą z drutu. Coraz chętniej decydujemy się na zakup lampy w sklepach online. To wygodne i sprawne rozwiązanie, jakie pozwoli zrobić zakupy bez wychodzenia z domu. Taka forma jest ceniona na całym świecie. 

Jak wybrać wiszącą lampę?

Pamiętajmy o tym, że lampa jest nie tylko źródłem światła. Oczywiście istotny jest kąt padania światła, jak i sam rodzaj światła, jednak inne czynniki także należy brać pod uwagę. Wybór oświetlenia jest nie lada wyzwaniem dla każdego z nas. Producenci cały czas zaskakują ciekawymi opcjami, które przyciągają uwagę. W katalogach promocyjnych zazwyczaj znajdziemy lampy wiszące:

  • miedziane,
  • bez klosza,
  • drewniane,
  • z czujnikiem ruchu,
  • z kloszem do dołu,
  • ze sznurka,
  • ze sklejki,
  • z wiatrakiem.

To jedne z wielu modeli, jakie można przeglądać w sklepach. Rodzajów lamp jest bardzo dużo, dlatego każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Są one zróżnicowane pod względem kolorystyki, wykorzystanych materiałów, czy sposobie montażu. 

Lampy wiszące bardzo dobrze się zaprezentują pod warunkiem, że dopasujemy je do danego wnętrza. Inny model sprawdzi się w nowoczesnym pomieszczeniu, jeszcze inny w klasycznym, czy minimalistycznym. Jeśli nie do końca wiemy, na jakie  rozwiązanie postawić, warto poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie. Doświadczona osoba pomoże nam dobrać szykowną lampę.